3x NEJ Ferduška

19. března 2012 v 20:29 | Hanka |  Gloria Olaska alias naše Ferduška

Největší oči

Výrazná hlava naší fence mnohdy zajistila velkou pozornost veřejnosti. Nesčetněkrát se po ní otáčeli lidé na ulici (ti odvážnější a bernských honičů neznalí se i zastavili a zeptali se na rasu a její vlastnosti), osobitého výrazu si všimli i mnozí chovatelé i rozhodčí na výstavách.

Nejzajímavější jsou ale zřejmě největší oči, jakými kdy bernský honič hleděl do světa. Posuďte sami…
Nejlepší plavec

Je známo, že bernští honiči vodním radovánkám příliš neholdují. Pravda, déšť Ferda zrovna nemiluje, kalužím se vyhýbá obloukem. O to víc překvapí, když se při spatření moře s ledovým klidem ponoří do vln a plave.
Nejklidnější povaha

Ferduška byla od mala vychovávána tak, aby venku nepotřebovala vodítko a doma (resp. na návštěvě, v hotelu, v kanceláři apod.) mohla zůstat bez problému sama, neničila a nerušila.

Tento "standart" není tak obvyklý, jak jsem se dlouhou dobu domnívala. Možná je to díky vrozenému klidu, možná výchovou, ale fakt je ten, že Ferduška je perfektní psí společník, který je ovladatelný v každé situaci. Na volno se pohybuje v parcích, v ulicích Prahy i v přírodě. Dokonce i při oblíbeném honu na veverku respektuje povel STŮJ a vyrazí až na MŮŽEŠ. Bez problémů můžeme vzít Ferdu na návštěvu, na dovolenou k moři i do hor, do práce i do mnohých obchodů. Umí cestovat v autě, autobuse, ve vlaku, v tramvaji, metru, není problém ani lanovka nebo eskalátory.

Cvičák, psí školu nebo dokonce el. obojek neviděla nikdy ani na obrázku.

Její klidná a nekonfliktní povaha v kombinaci s líbivým zevnějškem zajistila Ferdušce popularitu v širokém okolí.